Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Eğitimi

5000 kişinin alınacağı Uzlaştırması Sınavı 9 Mayıs’ta olacak. Bu sınavın ön koşullarından biri Uzlaştırmacı Eğitimini almış olmaktır.

Uzlaştırmacı eğitimini ne zaman aldığınız hatırlıyor musunuz? Peki öğrendiklerinizi hatılıyor ve kendinizi sınava hazır hissediyor musunuz?

Uzlaştırmacı sınavı oldukça zor geçen ve yüksek başarı isteyen bir sınavdır. Bu nedenle aylar hatta yıllar önce öğrendiğimiz bilgileri tekrar etmek zorundayız. Belli aralıklarla yapılan tekrarlar sonucunda öğrenmeye çalıştığınız şeyi kalıcı hale getirebilirsiniz. Bunun için bilgilerimiz biraz silinmeye yüz tuttuğunda yapılan tekrar çok faydalı olacaktır.

Unutuyor olmamızın öğrenme sürecimizin de bir parçasıdır. Beynimiz sınırlı kaynakları en verimli şekilde kullanmak üzere tasarlandığından dolayı neyin önemli neyin önemsiz olduğuna karar veren bir mekanizması var. Belli bir konuyu sürekli tekrar ediyor olmamız ise beynimize bir nevi bunun önemli olduğu sinyalini gönderiyor.

İşte bu nedenledir ki Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Eğitimini kurgulayarak sınav öncesinde mevcut veya unuttuğunuz bilgileri tazeleyecek, beynimize önemli başlıklarını sinyalini yeniden göndereceğiz. Şimdi kendinize uygun bir tarih seçerek ön hazırlık eğitimimize katılarak sınavda başarılı olma ihtimaliniz çok yükseltin.

Please follow and like us:
fb-share-icon